- Home
- Colofon
- Fiona de Lange
- Twitter bierliefhebber
- Biersoorten
- Pilsener
- Alfa Edel Pils: lekker voor even
Bij een oom was Alfa vaste prik. Altijd als we bij hem waren stond er Alfa bier op de tap. Echt heerlijk bier, heel licht en drinkt makkelijk weg. Je kreeg er geen hoofdpijn van. Nadeel van dit bier is dat het al heel snel steeds dezelfde smaak heeft. En bij mij ging het Alfa kaarsje op een gegeven moment uit. Ook bij mijn oom want hij drinkt het ook niet meer! Misschien komt het door de speciaal bier liefhebberij, dan
ben je toch op zoek naar een meer uitgesproken smaak. Het lijkt me nog steeds wel het perfecte biertje voor de zomer. Alfa heeft een alcoholpercentage van 5%. Het is gemaakt van gerstemout, zuivere hop en bronwater. Het aroma is zoet, de schuimkraag stevig en wit. Ze zeggen dat de smaak vrij lang aanhoudt. Tja, daar ben ik het niet zo mee eens. Maar dat is mijn mening uiteraard. Het is moutig en zacht in de mond. Dat klopt zeker. Ik vind het zelfs te zacht. Er zit maar een heel klein beetje bitter in de nasmaak. Als je er dan wat meer op hebt krijg je op een gegeven moment niet zo’n ‘zure’ smaak. Goed pils als je op zoek bent naar iets lichts en makkelijk drinkbaars.
Lees ook:Floreffe Tripel: fris en makkelijk
Lees ook:Gulpener Pilsener: een Limburgs balansbier
Lees ook:Alfa Brouwerij wil De Romein overnemen
Lees ook:Forestinne Ambrosia: er mist iets
Lees ook:Waterloo Double Dark: ‘rustig’ bier
Heb jij Bier.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!
Alfa Pils is 100% pils en absoluut geen menging van pils met witbier. Weet niet waar dit vandaan komt maar die informatie is geheel incorrect.
Anders zou eht ook geen Pils mogen heten.
5 juli 2011 om 22:06
Er bestaan veel broodjes aap over bier, ik denk dat bovenstaande wel eens beweerd word vanwege de wat zoetige diacetyl smaak in Alfa. Dat kan associaties oproepen met tarwebieren.
en nee, een pils mengen met een, per definitie bovengistend tarwebier en het mag inderdaad geen pils meer heten. Onzinverhaal dus.
6 juli 2011 om 8:34
Ha ha, dit bericht is echt al heel oud… helemaal gelijk. Ik zal er even iets tussen plaatsen.