Gulpener Pilsener: een Limburgs balansbier

GulpenerEen review van het Gulpener bier hoort uiteraard ook thuis op mijn blog. Dit weekend ben ik in Limburg dus een mooi moment om het Limburgse Gulpener bier te beschrijven. Het is een echt regionaal bier dat ook compleet in de smaak is terug te vinden.

Dit bier is gemaakt op basis van het echte Limburgse ‘mergel’ water. Wat kort wil zeggen dat het water afkomstig is uit eigen bron en gezuiverd wordt met Mergel. Dit geeft een echte regionale smaak. Om deze zo goed mogelijk te behouden is het bier niet gepasteuriseerd.

Gulpener heeft 5% alcohol en beschikt over een hele uitgebalanceerde smaak. Het is zacht bitterzoet en smaakt een beetje hoppig en moutig. Er springt niet echt iets uit. Als je goed proeft heeft het wel iets kalkachtigs zoals ook in het Zuid-Limburgse water zit natuurlijk. Het bier is heel zacht, er zit geen harde uitgesproken smaak in. Je proeft wat frisse fruitsoorten zoals citrus waardoor het bier ook licht op de maag is.

Het bier is goudgeel van kleur en beschikt over een stevige body met een goed gevulde schuimkraag. Door de natuurlijke ingrediënten en de zorg voor kwaliteit, proef je duidelijk dat het een heel ander pils is dan de grootverbruik gefabriceerde Nederlandse pilsen.


Lees ook:Gulpener lanceert Klimaatneutraal Ecologisch bier
Lees ook:Familiebrouwerijen lanceren opnieuw ‘Smaak van Echt’
Lees ook:Schuppenboer Tripel: ‘hét alternatief voor witbier’
Lees ook:Gouyasse Tripel: niet mijn smaak
Lees ook:Gulpener in teken van de hopoogst

Heb jij Bier.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


Geef een reactie