- Home
- Colofon
- Fiona de Lange
- Twitter bierliefhebber
- Bierlanden
- Nederlandse bieren
- Barrevoet Barley-Wine: behoorlijk heftig
Ik ben toch al heel wat gewend en probeer graag bijzonderen, nieuwe bieren. Als je niet veel gewend bent dan is Barrevoet toch een behoorlijk krachtig en vooral heftig bier. Dit bier is gebrouwen door Jopen in Haarlem in opdracht van slijterij Melger’s. De moeten zijn behoorlijk gebrand. En de diep gebrand mout zorgt voor een sterke krachtige bitterheid.
De naam Barrevoets is afkomstig van vroegere Haarlemse tijden. Toen liepen de arme bewoners van ‘t hofje van loo vaak op blote voeten oftewel ‘Barrevoets’. Barley-Wine is ook wel een gerstewijn dat rond 1900 met wijn werd vergeleken vanwege het hoge alcoholpercentage.
Het bier heeft een alcoholpercentage van 10,5%. Barrevoet heeft een volle smaak, wat fruitig van geur waarbij vooral de bitterheid in de afdronk blijft hangen. Het drinken van dit bier doet mij denken aan een de smaak van een sterke kop koffie. De kleur is ook erg donker en gaat richting zwart. Dit bier is zeker anders dan anders waardoor het onderscheidend is van de vele andere bieren. Vaak is een dergelijk bier zoet. Ik denk dat dit bier in Amerika ook goed in de smaak zal vallen! De bitterheid is danook zeker een verrassing. Hieronder een YouTube filmpje met enkele reacties van bierdrinkers. Proost!
Lees ook:Lamoral Degmont: Een tripel als pils
Lees ook:Saison Dupont: een bittere dorstlesser
Lees ook:Flying Dog Raging Bitch: op en top verrassing
Lees ook:Affligem Tripel: een krachtig bier
Lees ook:Chimay tripel: als je van een bittertje houdt
Heb jij Bier.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!