De bierfiets in Amsterdam mag weer!

bierfietsOp 11 augustus 2010 kwam het nieuws naar buiten dat de bierfiets in Amsterdam in de bestaande afmetingen niet langer de weg op mocht. Er moest een speciale vergunning worden aangevraagd aangezien de Amsterdamse bierfiets van 2 meter 20 breed geen officiële fiets was. Dit volgde uit het vonnis dat door vrouwen was aangespannen die met de bierfiets een ongeluk hadden gehad. Het verhuurbedrijf heeft de bierfietsen nu smaller gemaakt tot anderhalve meter waardoor ze weer zijn toegestaan. 

Zover ik weet vormde de breedte bij het ongeluk geen probleem. Maar goed. De bierfietsen rijden nu dus gewoon weer in Amsterdam en nog steeds in heel Nederland. Zelf had ik nog aangedragen om een ‘piloot’ mee te laten rijden. Dit lijkt me sowieso veiliger!

Het vonnis heeft er dus niet toe geleid dat de rijdende biercafé’s of zuipfietsen, die bij veel politici een doorn in het oog schijnen te zijn, definitief van de weg verdwijnen. Overigens ben ik wel benieuwd hoe de bierfietsen die behoorlijk wat kleiner zijn geworden er nu uitzien! Heeft iemand een foto?

Bron: De Pers 


Lees ook:Verbod op bierfiets in Duitsland
Lees ook:De bierfiets mag niet meer
Lees ook:De auto die het bier haalt
Lees ook:Eén alcoholische drank verhoogt kans op auto-ongeluk
Lees ook:Bieroplichting in Amsterdam

Heb jij Bier.Blog nog steeds niet toegevoegd aan je Google homepage of Reader? Klik hier!


Geef een reactie