Haal de zon in huis!

Allbottleslr2Alweer bijna een jaar geleden kwam ik voor het eerst in contact met de exotische bieren van Mongozo. Zo tegen de kerst vind ik het een mooi gebaar om bieren die Fairtrade zijn onder de aandacht te brengen. Het eerste dat mij destijds opviel was de exotische uitstraling en wijze van marketing. Alhoewel de exotische bierlijn, de fruitbieren, toch zoet zijn richt Mongozo zich niet op de vrouw. Bij het bezoeken van meerdere festivals heb ik mij behoorlijk verbaasd over de populariteit van dit bier in het buitenland. Niet zozeer vanwege de kwaliteit maar omdat mensen daar echt in de rij staan. En het toppunt was toch wel dat er op het festival in Brussel een Nederlandse vrouw bij de stand kwam die speciaal voor dit bier op het festival was.  

Alhoewel heel veel bierliefhebbers hun neus ophalen voor dit bier zijn er ook heel veel mensen die dit gerstenat niet te versmaden vinden. Ieder zijn eigen smaak natuurlijk. Zo heb ik ooit een forse, Nederlandse stoere man zien genieten van de ene na de andere tropische bierverrassing. En zei een vrouw op Hart van Nederland onlangs dat de Mongozo Mango na vijf bieren eindelijk het eerste echte lekkere bier was. En verder bleek dat het meeste bier dat op het Weekend van het Bier in Brussel is verkocht toch Mongozo was.

Natuurlijk doet de kokosnoot veel aan de beleving rondom dit bier. Ook in het ‘glas’ dus goed nagedacht over bierbeleving. De verschillende biersmaken zoals banaan, kokos, mango, Quinua en Palmnut zijn een prima alternatief voor een rosébier. Weer eens een andere smaak. De seizoensgebondheid van rosébier en dit soort bieren is eigenlijk erg zonde. De consument weet gewoon niet hoe zij dit soort biersmaken kan combineren met bijvoorbeeld een gerecht. Bij diverse ‘tropische’ gerechten past zo’n bier prima! En als je alle vooroordelen uitschakelt en dit bier serieus gaat proeven dan is de zoete smaak heel natuurlijk en niet zo chemisch als bij  rosébier.

De ingrediënten zijn natuurlijk en vier van de vijf exotische biermerken zijn Fairtrade. Ook een goede reden om zo tegen de feestdagen toch eens uit te kijken naar dit speciaalbier bij bijvoorbeeld de Mitra Slijterijen en in de geschenkverpakkingen van de Wereldwinkels. Een leuke kerst cadeautip?


Lees ook:2010 het jaar van de fairtrade?
Lees ook:Victoria Koblenko opent landelijke Fairtrade borrel
Lees ook:‘Nederland loopt ver achter in Fairtrade bieren’
Lees ook:Canada eerste plek met Mongozo pils op de tap
Lees ook:Mongozo noteert wereldwijde groei van 25%


  • Geplaatst door Joeri op 19 december 2010 om 20:41

    De smaak van de Mongozo bieren vonden wij verrassend! Helemaal niet zoet en het proeft naar bier. Een echte aanrader voor mensen die andere fruitbieren vaak te zoet vinden.

  • Geplaatst door Fred Schiphorst op 22 december 2010 om 20:21

    Fair trade is in elk geval voor de pilsener nogal zwaar aangezet heb ik begrepen. Het logo slaat op producten die uit ontwikkelingslanden komen en door middel van eerlijke handel verkregen zijn. Alles wat uit Europa komt kan dus nooit bijdragen aan dat fair trade logo. Uit een discussie op facebook heb ik in elk geval over gehouden dat alleen de rijst die gebruikt wordt aanleiding is voro het logo. Nu vind ik rijst in een pilsener een vrij overbodig ingrediënt en verder is die rijst goed voor 5% van de totale hoeveelheid ingrediënten.
    Misschien zie ik het verkeerd en is het gewoon mijn slechte inborst, maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het fair trade logo er een beetje met de haren bij wordt gesleept. Als iemand me daarop weet te corrigeren met feiten die dit tegenspreken ben ik daar overigens direct voor in.
    Daarnaast vind ik de bieren van deze firma voor zover ik ze geproefd heb gewoon niet lekker, maar dat is strikt persoonlijk.

    • Renno:
      23 december 2010 om 16:15

      Kijk eens op de website van Mongozo.

      Mongozo Premium Pilsener is het eerste pils ter wereld dat gebrouwen is met drie unieke elementen Max Havelaar Fairtrade, Biologisch en Glutenvrij in één fles. ….. De brouwer gebruikt uitsluitend hoogwaardige, biologische gerstemout, biologische hop en Max Havelaar Fairtrade en biologische rijst. Wereldwijd is dit het eerste pils dat het Max Havelaar Fairtrade en het Biologisch Certisys keurmerk draagt en bovendien glutenvrij gecertificeerd is.
      ….. Ingrediënten: water, gerstemout, rijst, hop en gist.

      Dus inderdaad, 1 van de 5 ingredienten, de rijst, is Fairtrade.
      Maar ik zie niet in waarom daar iets mis mee is. Ik denk dat je de mensen uit ontwikkelingslanden geen goed doet om ook alle andere ingredienten (indien al mogelijk) vandaar te halen.

Geef een reactie